MİNE KESKİN

Kastamonu doğumlu olup, yüksek Öğrenimini Mimarlık Fakültesinde tamamlamıştır. 10 yıl boyunca İstanbul’un en köklü firmalarında mimarlık yapıp bu süreçte çocukluk yıllarından bu yana ilgi alanı olan mutfak ve pasta tutkusuna kapılmıştır.

Mimariye olan sevgisi, masa başında duramayan enerjisiyle birleşince, mimarlığı değil, başka bir şeyler yapması gerektiğine karar verip mesleğini bırakır ve Hollanda’ya yerleşir. Yaratıcılığını minimal tasarımlar ile birleştirip, herkesi mutlu edecek tasarımlar oluşturmak için yola çıkar, işin içine biraz da lezzet katarak pasta tasarımları ortaya çıkmaya başlar.

Tam anlamıyla yeni bir ülkenin heyecanı ile yeni kapılar açılır ve İspanyanın en büyük ayakkabı devi olan Camper ile yolları kesişir! Firmanın ikonik Ayakkabı modellerini tek tek el kesimi kurabiyelere işlediği çalışması o yıl tüm Avrupa’da Camper çalışanlarına yeni yıl hediyesi olarak gönderilir.

2012 Yılında Türkiye’ye geri dönerek İzmir’de Mine Keskin Academy’ i kurar, özel günlerinizde en tatlı anı ve hatıralarınızı oluştururken aynı zamanda yeni pastacı adaylarına pasta eğitimleri vermeye devam ediyor.

Academy kısmında dünyanın en ünlü pastacı eğitmenlerini ağırlayıp harika workshoplar vererek, Türkiye deki pastacılık sektörüne değer katan eğitimler planlıyoruz.

Yenilenip gelişen bir eğitim sistemi ile, güncel dünya trendlerini sizlere aktararak yolumuza devam ediyoruz!

SERTİFİKALAR

FAYE CAHILL

ileri seviye düğün pastası
tasarım eğitimi

MISO BAKES

kremalı pasta ve kremadan
çiçekler eğitimi

KAREN PORTELEO

3 boyutlu pasta
tasarım eğitimi

Lori Hutchinson (The Caketress)

ileri seviye pastacılık eğitimi
1 ve 2

Jacqueline Butler (The Petalsweet)

ileri seviye düğün pastası
tasarım eğitimi

Stevi Auble (Hey There Cupcake)

ileri seviye pastacılık 1 ve 2

BMB Bakery

izomalt eğitimi

Hans Ovando

yaratıcı pasta ve kek koleksiyonu

Andrey Dubovik

ileri seviye pasta ve çikolata eğitimi

Ronya Belova

ileri seviye çikolata ve pata eğitimi

Jean Michel Perruchon

modern fransız pastacılığı eğitimi

BMB Bakery

İleri Seviye Katlı Pasta Eğitimi

Madhuri Ramdajal

çiçek modelleme eğitimi

ATÖLYE

İzmir Bornova’da bulunan Mine Keskin Academy, tüm yasal izinleri alınmış 2 katlı ferah bir atölye olup, hem siparişe özel tasarlanan ürünlerinizin hazırlandığı, hem de eğitim ve workshopların gerçekleştirildiği özel alanlara sahiptir.

Siparişlerimizin hazırlandığı profesyonel mutfağımızda, özel tasarım ürünlerimiz ile birlikte günlük ve lezzetli Fransız Patisserie ürünleri de üretilmektedir. Günlük ve mevsiminde kullanılan meyveler ile oluşturduğumuz ürünlerimiz, en şık paketleme teknikleri ile hazırlanarak sizlere ulaştırılır.

Eğitim takvimimizde yer alan farklı programlarda, 1 ila 5 gün arasında değişen sürelerde eğitim içerikleri mevcuttur. Pasta yapımı ve konsept ürün içerikleri, en ince detayları ile birlikte eğitim programımızda yer alır. Programı tamamlayan öğrencilerimize, Türkçe ve İngilizce olarak taleplerine göre sertifika verilir.

ATÖLYE GALERİ

©2021 MİNE KESKİN AKADEMİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. KVKK METNİ / GİZLİLİK POLİTİKASI / MESAFELİ SATICI SÖZLEŞMESİ

Bize Ulaşın
1
Bize Yazın
Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account