Genel

Pasta Eğitimi ile İlgili Tüm Merak Ettikleriniz

pasta eğitimi

Butik pasta atölyemizde pasta eğitimi ve yapımı hakkında merak ettiğiniz her şeyi öğrenmek için doğru yerdesiniz! Müşterilerimizden aldığımız geri bildirimler doğrultusunda, pastacılıkla ilgili birçok soru ortaya çıkıyor. Bu nedenle, bu yazıda sıkça sorulan sorulara yanıt vereceğiz. Bu sorulara yanıt arayan biriyseniz, aşağıdaki bilgiler size yardımcı olacaktır. İşte en sık karşılaştığımız sorular:

Pasta eğitimi kursu ne kadar sürüyor?

Kurs programlarımız seviyeniz ve hedefiniz doğrultusunda katılacağınız eğitim içeriğine bağlı değişkenlik gösterir, 1 gün ila 5 gün arasında değişen eğitimlerimiz mevcut, sizin için en faydalı ve profesyonel eğitim planını oluşturup en makul süreleri birlikte belirliyoruz.

Kurs içeriği neler içeriyor?

Kurs içeriği başlangıç seviye butik pastacılık eğitim müfredatı ile başlıyor, öncelikle bir üretim süreci nasıl planlanır, sipariş aldığınızda izlemeniz gereken yol planı nasıl olmalı gibi temel aşamaları anlatıyoruz. Sonra eğitimde kullanılacak ekipman tanıtım ve anlatımıyla pişirme kısmına geçiş yapıyoruz, en temelden her aşamayı bizzat çok ayrıntılı bir anlatımla uygulamasını sizlere aktarıyoruz. Temel eğitimlerimiz hiç bir şey bilmediğiniz farz edilerek hazırlanan çok ayrıntılı programlardır, tüm püf noktaları ve anlatımları içerir.

Eğer profesyonel bir pastacıysanız ve kendinizi geliştirmek için programlarımıza dahil olmak istiyorsanız İleri Seviye ve Teknik Eğitimlerimize rahatlıkla dahil olabilirsiniz.

Kurs sonunda belge veriliyor mu? Hangi belge veriliyor?

Evet, katılmış olduğunuz program seviyesine uygun global geçerlilikte bir katılım belgesi (yeterlilik gösterdiğinizi ibraz adet katılım belgesi) size takdim ediyoruz.

Detayları Uluslararası Pastacılık Sertifikası yazımızda bulabilirsiniz.

Kurs için gerekli olan ekipmanlar nelerdir?

Atölye eğitimlerimize dahil olacaksa eğer katılımcı, onun için A dan Z ye her ayrıntı ve kullanacağı ekipmanlar hazırlanmış oluyor, katılacak öğrenci bizzat ekipmanı görüp uygulama yaparken tanıyor ve süreç içerisinde kendi ekipmanları tedarik ederken bizden birebir destek alabiliyor, eğitimlerimize katılan tüm öğrencilerimize tam liste tedarikçiler ve malzeme satıcılarının tüm ayrıntıları paylaşıyoruz.

Eğer Online eğitime katılım göstermişseniz, Online eğitimlerimizde de malzeme listeleri paylaşıyoruz, eğitimde yine kullanılacak ekipmanları tanıtıp yerli yabancı marka muadilleri gibi her ayrıntıyı yine öğrencilerimizle paylaşıyoruz. Online eğitimlerimizde de malzeme alımı yapılırken bizzat danışmanlık veriyoruz.

Kurs için önkoşul var mı?

Programlarımız farklı seviyeler içeriyor bu nedenle her katılımcı için en doğru içeriği birlikte belirliyoruz ve bu doğrultuda bir ön koşul sınırı olmuyor, fakat ileri seviye bir pastacılık eğitimine; Temel seviyesi olmayan bir öğrencinin katılmaması gerektiğini detaylı kendilerine anlatıyoruz.

Eğitimlerimizde bir yaş sınırı yok, 16 yaşında çok genç ama yetenekli ya da 59 yaşında bu mesleğe gönül verip kendini geliştirmek isteyen katılımcılarımız oldu, dikkate aldığımız şey kişilerin sürece uyum sağlayabiliyor olmaları yoksa herkesin içinde daha önce fark etmediği gizli bir yeteneği olduğunu düşünüyoruz. Eğitim programlarımızla katılan her bireyin yetkinlik kazanabileceğini biliyoruz.

Kurs sırasında pratik yapabileceğimiz bir mutfak var mı?

Atölye uygulamalı eğitimlerimizde, eğitim süreci boyunca deneyimli eğitmenlerimiz eşliğinde süreci öğrencilerimiz pratik ederek deneyimleyebiliyor ve uygulamalı eğitim alabiliyorlar.

Online uygulamalı pasta eğitimi videolarımızda ise, durdurup başa alarak tüm detayları inceleyebilirsiniz. Online eğitimlerimiz için tıklayın.

Kurs sonunda yapabileceğimiz ürünler neler olacak?

Butik pastacılık alanında yer alan tüm ürün ve süsleme tekniklerine hakim olarak süreci tamamlayabilir öğrencilerimiz. Tüm ayrıntıları ile birlikte pasta yapımı- katlı pasta çalışması ve taşıyıcı kurulumu, yan ürünler; cupcake-cakepop-oreo-beze yapımı ve beze kule hazırlama- makaron-kurabiye-Fransız Pastacılık Ürünleri – Çikolata Bonbon Yapımı gibi geniş bir ürün yelpazesi öğrencilerimiz için sunuluyor, kendi özel isteklerine bağlı ürün alternatiflerini de çoğaltabiliyoruz.

Pasta eğitimi maliyeti nedir?

Aslında eğitim maliyeti katılacakları kurs programına bağlı değişkenlik gösterir, şu an 450 tl den başlayan ve değişen eğitim ücretlerimiz mevcut, fakat katılım gösterecek kişiyle ayrıntılı görüşüp Online eğitim mi? Atölye grup eğitimi mi alacak? Bu ayrıntıları belirleyip alacağı eğitim içeriğini kesinleştirerek en doğru bilgiyi aktarmak gerek.

Kurs için kontenjan sınırlı mı?

Evet atölye eğitimlerimizde katılacakları programa bağlı maksimum 10 kişilik sınıflarımız oluyor ve atölye eğitimlerimiz çok hızlı dolar. Mesela Konsept Pastacılık Eğitiminde maksimum 5 kişi olarak eğitim veriyoruz çünkü eğitim hem çok uzun hem de çok fazla teknik-ürün içeriyor bu nedenle tüm öğrencilerimizle kendilerini rahat hissederek birebir çalışabileceğimiz bir sınıf oluşturuyoruz. Fakat Kek Çeşitleri ve Buttercream Teknikleri Eğitimi 2 gün sürüyor ve sadece pasta odaklı çalıştığımız için (yan ürünler olmadan) 7 kişilik bir sınıf oluşturabiliyoruz.

Kurs sonrasında devam edebileceğimiz ileri seviye kursları var mı?

Öncelikle eğitim sürecinde öğrencinin hedefleri neler? Nasıl bir yol izlemek istiyor gibi detayları ayrıntılı görüşüyoruz ve onun kişisel oluşturmak istediği tarzını anlamaya çalışıyoruz, eğitim bittikten sonra pratik etmesi ve aldığı eğitim sürecinden-çalıştığı ürünlerden emin olmasını rica ediyoruz. Sonrasında ise evet bu alanda gördüğü teknikler doğrultusunda bir tarz oluşturdu ve ilerlemek istiyorsa 2. Aşamada İleri Seviye Eğitimlerimizle süreci destekliyoruz, çünkü Butik Pastacılık Sektörü de durmadan kendini yenileyen ve gelişen sektörlerden biri bu nedenle kişinin kendine kattığı yeni teknik ve uygulamalar onu bulunduğu pozisyonda sürekli ayrıcalıklı kılacaktır.

Sonuç:

Umarız bu yazımız sizin için faydalı olmuştur ve pastacılıkla ilgili merak ettiğiniz sorulara yanıt bulabilmişsinizdir. Butik pasta atölyemizde, pasta yapımıyla ilgili tam teşekküllü bir eğitim alabilir ve kendi pastalarınızı yapma becerilerinizi geliştirebilirsiniz. Ayrıca, size özel pasta siparişleriniz için de hizmetinizdeyiz. Daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin. Teşekkür ederiz!

Bizi Instagram’da Takip Edin!

pasta eğitimi ile ilgili sorulan sorular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir