Genel

Yeni Bir Pasta Şefliği Hikayesi!

yeni bir pasta şefliği

Başarılı Öğrencimizden Kendi Görüşleriyle Dinliyoruz: Yeni Bir Pasta Şefliği Hikayesi!

Merhaba ben Esra Küçükkurt.

İzmir Ekonomi Üniversitesi gastronomi bölümü mezunuyum. Üniversitede pastacılık alanında dersler almış olsamda profosyonel hale gelebilmek için bir desteğe ihtiyacım olduğunu çalışmaya başladığımda fark ettim.

Zaten pastacılık alanına olan ilgim küçüklüğümden beri vardı. Mine hanımı ise yıllardan beri takip ediyor, hayranlıkla yaptığı ürünleri incelerken, acaba bende bir gün bu pastaları yapabilir miyim diye hep düşünüyordum:)

Mezun olup pastacılık konusunda ilerleme kararımı aldıktan sonra tabikide şüphesiz Mine hanım ile direk iletişime geçtim. Beni o kadar güzel yönlendirdiler ki güzel enerjileri ve yönlendirmeleri sayesinde doğru bir başlangıç yaptım:) İlk olarak keskin kenarlı temel pastacılık eğitimini tamamladım. Ardından kek çeşitleri ve buttercream teknikleri, konsept pastacılık, cream tart, makaron ganajları eğitimlerimi Mine hanım ile tamamladım.

Beraber çalışırken eğitimin bitmesini istememekle beraber hala heyecanla acaba hangi yeni eğitim açılacak diye heyecanla bekliyorum!

Eğitimlerle ilgili söyleyeceğim en önemli şey ise ben hem online hemde grup eğitimleri deneyimledim herkese söylediğim şey online eğitimler her zaman daha güzel çünkü Mine hanım o güzel enerjisi ile ömür boyunca sizinle oluyor. Takıldığınız her noktada tekrar başlatarak hatanızı bulabiliyorsunuz.

Mine hanım ile eğitimlerimi tamamladıktan sonra ise Le Petit Four markamı kurdum ve şuan satışlarımı yapmaya başladım.

Bu eğitimler sayesinde o kadar çok şey öğrendim ki pastacılık konusunda tüm bilgilere sahibim ve müşterilerimden gelen talepleri bu sayede karşılayabiliyorum.

Hatta müşterilerimden gelen tepkiler o kadar güzel ki, bu güzel reçeteleri güzel öğretmenim Mine Keskin sayesinde öğrendim diyorum her zaman!

Bana bu süreçte her zaman destek olduğunuz için hatta destekten daha fazlası için çok teşekkür ederim. Başarılı olmaya başladıysam eğer tek açıklaması sizsiniz!

Sizlere söyleyebileceğim tek şey çok doğru bir yerdesiniz sizi profesyonel yapmak için ellerinden geleni yapacaklar.

Siz değerli ziyaretçilerimiz için yeni bir pasta şefliği hikayesini paylaştık.

Öğrencimizin Instagram Hesabı!

Bizi Instagram’da Takip Edin!

Online Eğitimlerimiz İçin Tıklayınız!

Grup Eğitimlerimiz İçin Tıklayınız!

Birebir Eğitimlerimiz için Tıklayınız!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir