Genel

Butik Pasta Kursu

butik pasta kursu örnek pasta

Pastacılığın renkli ve büyülü dünyası çoğu insana eğlenceli gelebiliyor. Bu dünyadan ilham alarak evde denemelere başlıyorsunuz, fena da gitmiyor ama sanki bir şeyler eksik. Daha iyi pastalar yapabilmek ve bu alanda kendinizi geliştirmek adına araştırmalara başlıyorsunuz. İşte bu araştırma sizi bizimle buluşturmak ve yolculuğunuza eşlik edebilmemiz için bir fırsata dönüşebilir.

Mine Keskin Academy’de katılabileceğiniz eğitimlere nasıl karar verebilirsiniz, size bu konuda destek olmak ve içeriklerimiz konusunda detaylı bilgi aktarmak istedik.

Her Seviyeye Uygun Eğitim ve İçerikler

Öncelikle, Mine Keskin Academy ‘de her seviye için uygun eğitim ve içerik var, bu konuda rahat olabilirsiniz. Seviyeniz ne olursa olsun, bizimle iletişime geçerek, kendiniz için en uygun programı belirlemede bizden destek alabilirsiniz. Bir butik pasta kursu arıyorsanız, doğru yerdesiniz.

Diyelim ki bu alanda hiç tecrübeniz yok ve daha önce kek bile pişirmediniz, bu sorun değil 🙂 Keskin Kenarlı Temel Pastacılık Eğitimimiz bunun için var. Eğitim içeriğimiz, katılımcının hiçbir şey bilmediği farz edilerek hazırlanır. Eğitim süresince, kek pişirme, ganaj yapımı ve pastacı kreması yapımı da dahil, tüm detayları birlikte hazırlarız.  

Tek katlı bir pastanın nasıl katlandırılacağını öğrenip, keskin kenar şeker hamuru kaplama yaparak pastanızı oluşturabilir ve 2 boyutlu figürler ile süsleyebilirsiniz

Başka bir eğitimimiz olan Konsept Pastacılık Eğitimi de, her seviyede katılımcının rahatlıkla adapte olabileceği, çok detaylı bir eğitimdir. Bu eğitimimiz, 5 gün süren ve tüm ayrıntıları ile bir konsept masa nasıl hazırlayabileceğinizi size öğreten, Temel Pastacılık Eğitimidir. A’dan Z’ye tüm ürünleri bir ahenk içinde pişirme ve süsleme detaylarını öğreneceğiniz dopdolu bir eğitim.

putik pasta kursu

Butik Pasta Kursu ile Tanışın

Konsept Pastacılık Eğitimi “Butik Pastacılık” alanında öğrenmeniz gereken tüm temel ürünleri içerir. Bu ürünleri, aynı hafta içerisinde, bir üretim planı oluşturarak, profesyonel adımlarla nasıl oluşturacağınızı uygulamalı olarak çalışıyoruz. Eğitim bittiğinde yaptığınız ürünlere siz bile şaşırabilirsiniz

Temel Seviyeye uygun eğlenceli ve farklı eğitimlerimiz arasında Naked Cake ve Çiçek Tasarım Eğitimi, Makaron ve Beze Kule Yapım Eğitimi, Sweet Creations by Mine Keskin Eğitimi gibi çok keyifli içerikler de mevcut. Bu eğitimlerden birini tercih edip, pastacılığın eğlenceli dünyasına giriş yapabilirsiniz.

Eğitim içeriklerimiz içinde profesyonel pastacı olup yeni tekniklere açık olan kişiler için de harika programlar var. İleri Seviye Pastacılık 1 ve 2 Eğitimleri – Kek Çeşitleri ve Buttercram Teknikleri Eğitim – Fransız Pastacılık Eğitimi gibi size katlı pasta yapımı – porsiyon pasta çalışması ve şık tasarımlar oluşturabilmek için dikkat etmeniz gereken püf noktalarını verebilecek donanımlı eğitimlerimizden birini tercih edebilirsiniz.

Kendinize Yatırım Yapın

Her gün gelişen ve yenilenen bir sektör pastacılık. Siz de tekniklerini geliştirmek ve kendine yatırım yapmak isteyen bir pastacıysanız, eğitimlerimiz sizin için çok büyük bir okyanus. Birebir özel eğitim programlarımız da bunun için harika bir alternatif. Dilediğiniz teknik ve içeriklere yer vererek hazırladığımız tek kişilik özel sınıflarda, eğitim aldığınız süreci kişisel ihtiyaçlarınız doğrultusunda birlikte belirliyoruz.

Kendi özel eğitim programınızı oluşturabilmek için bize ulaşabilirsiniz. Seviyeniz ve hedefleriniz doğrultusunda en doğru içeriği birlikte oluşturabiliriz. Butik pasta kursu olarak Mine Keskin Akademi yanınızda.

Butik Pasta Eğitimi

Butik pastacılık, günümüzde birçok sosyal medya uygulamasında karşımıza çıkan ve alıcılarına özel tasarlanan pastalar ile satış yapan kişilerin mesleğinin adıdır. Butik pastacılık yaparak para kazanan kişilerin bir kısmı, bu işin eğitimini almıştır, bir kısmında ise bu yetenek doğuştan vardır ve becerilerini gelire dönüştürmüştür. Ancak bazı durumlarada yetenek olsa dahi bu yetenekleri eğitimlerle desteklemek ve kişisel becerileri daha profesyonel hale getirmek daha doğru bir adım olacaktır. Pastacılık konusunda yeteneği veya ilgisi olan kişiler bu işe başlamadan önce butik pasta eğitimi almalıdırlar.

Butik Pastacılık Nedir?

Butik pastacılık hayal gücüne ve yeteneğine güvenen kişilerin yapabileceği en keyifli mesleklerden birisidir. Normal pastacılıktan farklı olarak, butik pastacılıkta daha çok kişilere özel hazırlanan tasarımlar söz konusudur. Butik pastacılar, müşterilerinin en sevdiği şeyleri, ilgi alanlarını veya bunun gibi kendilerini temsil eden başka detayları öğrenerek yaptıkları pastaları kişiye özel hale getirirler.

Butik pastacılık yaparak oldukça büyük gelirler elde etmek mümkündür. Ancak müşteri taleplerini doğru bir şekilde yansıtabilmek oldukça zordur. Kişiler özel bir tasarım istediklerinde beklentilerinin birebir karşılanıyor olması gerekir. Bundan dolayı büyük bir yetenek söz konusu olsa da işin teknik kısmını öğrenmek ve başarılı olmak için yeteneklerin eğitimlerle desteklenmesi gerekir.

Butik Pastacılık Eğitimleri

Butik pastacılığa ilgi duyan kişiler eğitimlere katılarak kendilerini geliştirebilir ve profesyonel olarak bu işi yapmaya başlayabilirler. Özellikle bazı iş yerlerinin pastacılık bölümlerine başvuru yaparken, bu eğitimlerin tamamlandığına dair belgeleri görmek isterler. Doğru kurumlardan alınan belgeler, mesleki yeterlilik belgesi yerine geçerler.

Butik pastacılık için diploma veya eğitim seviyesi pek göz önünde bulundurulmasa da bu belgelerin olması kişileri oldukça öne geçirir. Butik pastacılık için eğitim almak isteyen kişiler online olarak eğitim alma seçeneklerinden de yaralanabilirler. Ancak bu tür el becerisi ve yetenek geliştirme ile ilgili olan kurslara birebir katılmak, sadece teorik olarak değil pratik olarak da gelişmekte fayda vardır.

Butik pastacılık kurslarına katılım sağlamak için yerleşim yerinize en yakın kursları araştırabilir ve daha öncesinde bu kurslara katılan kişilerden fikirler alabilirsiniz. Pastacılık kurslarının verdiği derslere bağlı olarak eğitim süreleri ve eğitimler için talep ettikleri ücretler farklılık gösterebilir.

Butik Pastacılık Eğitiminde Sadece Pastacılık Mı Öğretilir?

Butik pastacılık eğitimi, pastacılık eğitimi ile aynı temelleri kapsar. Ancak butik pastacılık eğitimi biraz daha detaylara dayalıdır. Daha çok yeteneklerin gelişmesine yönelik pratik eğitimlere ağırlık verilebilir. Butik pastacılık eğitimlerinde sadece pastacılık dersi verilmez. Bunlarla birlikte;

  • Hijyen eğitimi,
  • Malzemelerin nasıl kullanılması gerektiği,
  • İş güvenliği kuralları,
  • Gıda bilimi,
  • Tariflerde kullanılan gıda malzemelerini asgari ve azami miktarları hakkında bilgi sahibi olurlar.

Her eğitim kurumunun eğitim stilleri birbirinden farklı olabilir. Ancak genel olarak temel prosedür kurallarını içeren ve eğitimlere katılan kursiyerlere verilmesi gereken bilgiler bu başlıklar altında toplanmıştır. Eğitimlere katılım zorunlu olmakla birlikte, katılım göstermeyen kişiler belirli bir maruz görülme süresinden sonra başarısız sayılabilirler.

Butik Pastacılık Eğitimi Aldıktan Sonra İş Bulmak Kolay Mıdır?

Butik pastacılık yapmak isteyen kişiler eğitimlere katılarak, başarılı bir şekilde belge sahibi olup bu işi profesyonel olarak yapabileceklerini de kanıtlamış olurlar. Bu belgelere sahip olan kişiler birçok farklı restoranın veya işletmenin pastacılık bölümlerine iş başvurusu yapabilirler. Belge sahibi olan kişilerin iş bulma ihtimali oldukça yüksektir. Bazı büyük işletmelerde eğitimi tamamlayan kişilerin aynı zamanda lisans veya ön lisans mezunu olmasını da talep edilebilir.

Bu gibi durumlarda üniversitelerin ilgili bölümlerini bitirmiş olmak veya eğitim süreci devam ederken belge sahibi olmuş olmak bir kaç adım önde olmanızı sağlayacaktır. Bu durum genellikle büyük işletmeler için geçerlidir. Kendi işini kurmak isteyen kişiler veya daha orta segment işletmelerde çalışmak isteyen kişilerin belge sahibi olması büyük olasılıkla yeterli olacaktır. Butik pastacılık yapmak isteyen kişiler eğitimleri yeterli olsa dahi yeteneklerini de sürekli geliştirmeli ve her zaman pratik yapmaya devam etmelidirler.

Butik Pastacılık Eğitiminden Sonra Deneyim Kazanmanın Önemi

Butik pastacılıkta en önemli noktalardan birisi de deneyimdir. Eğer ilgili bölümlerden diplomanız yoksa ve sadece eğitimlere katılarak sertifika sahibi olmuşsanız deneyimlerinizi ön plana çıkarmalısınız. Özellikle eğitimleri tamamladıktan sonra, daha öncesinde bu işi profesyonel olarak yapmaya başlamış ve hala yapan bir ustanın yanında staj yapmak deneyim kazanmak açısından oldukça önemlidir. Bununla birlikte alınan eğitimlerden sonra tasarladığınız pastaları yaparken videolar çekebilir ve yaptığınız pastaları fotoğraflayarak iş başvurularınız esnasında kullanabilirsiniz. Bu gibi durumlar deneyimli bir pastacı olduğunuzu kanıtlayacaktır.

Butik Pasta Eğitim Aldıktan Sonra İş yeri Açmak

Butik pasta yapma yeteneği olan kişiler, iş yeri açmak isteyebilirler. Ancak iş yeri açma prosedürlerine bağlı olarak iş yeri açacak olan kişilerden yapacakları iş hakkında yeterlilik belgesi talep edilir. Bu gibi nedenlerden ötürü butik pastacılık eğitimi alan ve belge sahibi olan birçok kişi vardır. Ancak butik pastacılık hakkında yeterli deneyime sahip olmadan sadece sertifika alarak iş yeri açmak günümüz şartlarında biraz riskli olabilir. Eğitimlere katılarak sertifika sahibi olduktan sonra deneyim kazanmak açısından bir süre farklı yerlerde çalışmak daha doğru bir adım olacaktır.

Bizi instagramda takip edin!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir